В будь-якій будівельній або логістичній компанії, яка передбачає наявність складу, завжди є спеціальне обладнання, яке полегшує роботу. До такого належать штабелер, гідравлічний візок, вилковий навантажувач, а також гідравлічний домкрат. Це велика помилка – вважати штабелер і візок аналогічними: ці два види обладнання виконують кожний свою роботу, але тим самим є взаємодоповнюючими.

Насправді ручний штабелер дуже схожий з гідравлічним візком: обидва ці види обладнання можуть перевозити піддони до 2,5 тонн, але завжди треба пам'ятати, що не можна навантажувати візок вище дозволеної максимальної ваги. Також на відміну  від рокли ручний штабелер має нижню педаль, завдяки чому можна високо підняти палет. Найголовніша задача гідравлічного візка – це переміщення вантажу з однієї точки в іншу. Він має дуже просту конструкцію, надійний і практичний, а один з найбільших плюсів в тому, що візок майже неможливо зламати. 

Тепер перейдемо до штабелерів. Їх основна задача – складування товарів і перевезення вантажу (але тільки не на дуже довгу відстань). Штабелери бувають різними: ручні гідравлічні, самохідні, вузькопрохідні та з електропідйомом.

Ручна техніка має менші розміри, завдяки чому з нею зручніше працювати, до того ж вона економічна в обслуговуванні. Ручні штабелери можуть бути з нижнім приводом або ручкою. З електропідйомом – для користування такими штабелерами людині, в принципі, навіть не треба напружуватися. Можуть бути супроводжуючими та самохідними.

Вузькопрохідні штабелери призначені для роботи на складі у вузькому просторі. Їх щогла може обертатися на 180°, що дуже сильно рятує ситуацію.

Хочемо звернути вашу увагу, що при деформації вила на вилковому навантажувачі потрібно буде міняти обидві, через те що другий клик при перевантаженні деформується. Це взагалі майже непомітно, але при транспортуванні вантажу, якщо ви нерівномірно навантажите вили, це призведе до перекидання вантажу та повторного пошкодження вил.

Вибір гідравлічного візка або штабелера залежить від багатьох факторів, таких як площа робочого приміщення, конкретні задачі тощо.

До числа найтоповіших виробників на ринку належать «UniCarriers», а також «Hangcha»: у них товари найвищої якості та великий вибір обладнання для будь-яких задач.