Технічний огляд і регулярне обслуговування навантажувальної техніки

Від того, наскільки справний навантажувач, залежить, чи буде йти нормально робота на складі або в приміщенні цеху. Регулярний технічний огляд важливий ще й з міркувань безпеки. Для транспортування вантажів по території можна допускати тільки справну техніку. 

Діагностіка і профілактика допомагають продуктивніше використовувати моторесурс техніки, який все ж таки залишається обмеженим. 

Що таке технічний огляд і ремонт навантажувальної техніки. В чому різниця? 

Технічний огляд навантажувача – це роботи з метою забезпечити справність і безпеку техніки. Вони можуть включати заміну масла та інші дії для профілактики поломок. Під час ТО обстежуються всі вузли і системи техніки, щоб забезпечити її роботу та підтримку технічних характеристик.

Техогляд, що регулярно і правильно проводиться

Ремонт навантажувача — комплекс робіт з усунення існуючих неполадок. Основні причини ремонту: 

  • позаштатні та аварійні ситуації;
  • знос;
  • порушення правил експлуатації, зберігання техніки. 

Графік технічних оглядів може відрізнятися за умовами та змістом робіт. 

Основні види ТО: 

  • Щозмінний техогляд. Як зрозуміло з назви, проводиться в кожну зміну. Такі огляди відбуваються перед початком роботи та після її завершення. Мета — оцінити стан техніки, впевнитися в її справності та безпеці. При виявленні серйозних неполадок навантажувач не випускається з місця зберігання. 
  • Періодичний техогляд. Відбувається через визначену технічним регламентом кількість мотогодин. Рекомендований графік таких оглядів складає виробник техніки. Інформація про періодичні огляди є в документації до навантажувача. За результатами періодичного ТО навантажувач може виводитись з експлуатації на ремонт. 
  • Сезонне техобслуговування. Вкрай важливий тип техоглядів. Ми рекомендуємо ставитись до нього максимально серйозно та відповідально. Під час таких ТО навантажувачі готують до зміни погодних умов та успішної експлуатації в наступаючому сезоні. Перед зимою монтують ланцюги протиковзання, можуть утеплювати кабіну, проводити інші роботи. 

 Види ремонту

 В залежності від задач і ситуації ремонт також може проводитися по-різному: 

  • За потребою. Частіше за все відбувається після позаштатних ситуацій, аварій та інших проблем. Задача такого ремонту — повернути техніку в стан, придатний до експлуатації. 
  • Періодичний. Може бути поточним і капітальним. Періодичний ремонт проводять за регламентом підприємств або на основі документів від виробника техніки. 
  • Ремонт за станом. Проводиться при невеликих неполадках, дозволяє уникнути серйозних проблем. Для такого ремонту необхідний постійний моніторинг техніки, регулярні позмінні ТО. 

Вам потрібна консультація з підбору навантажувальної техніки та її обслуговуванню? Звертайтеся до спеціалістів «Tekman». Ми організуємо процеси ремонту і техогляду.